10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Mistrzostwo ZLF 2017/2018 wywalczone przez Nauczycieli

24To były finały godne najlepszych drużyn Ząbkowickiej Ligi Futsalu sezonu 2017/2018. W sobotę 10 lutego 2018 r. cztery czołowe drużyny sezonu zasadniczego ZLF zaprezentowały przed licznie zgromadzoną publicznością świetne umiejętności piłkarskie i ogromną wolę walki. Kto nie był na finałach niech żałuje. Emocje towarzyszyły każdemu ze spotkań do ostatnich minut pojedynków.

Po ciężkich bojach finał padł łupem Nauczycieli, którzy po raz kolejny stanęli na najwyższym stopniu podium. W finale tryumfator ubiegłoroczne edycji i jak się okazało również obecnej pokonał drużynę Orła Piława Dolna 4:1. W meczu o III miejsce grający „gołą czwórką” i w półfinałach, i w meczu o III miejsce, zespół Consultor Team zwyciężył Precelka 9:5.

Sobotnim zmaganiom towarzyszyła również walka o wyróżnienia indywidualne. Podobnie jak 2 lata temu tytuł króla strzelców powędrował do dwóch osób, które zdobyły taką sama ilość strzelonych goli. Wyróżnienie otrzymali Kamil Kuska (Nauczyciele) i Paweł Dudzic (Consultor Team). Najlepszym zawodnikiem wybrano Mateusza Farona (Consultor Team), a bramkarzem Piotra Gembarę (Precelek).

Zmagania seniorskie podczas wielkich finałów przeplatały finały z udziałem najlepszych drużyn Ząbkowickiej Ligi Mini Futsalu. W sobotni wieczór na parkiecie pojawili się finaliści dwóch kategorii wiekowych szkół podstawowych klas 1-3 i 4-6. W młodszej kategorii Orlik 1 Ząbkowice Śląskie zwyciężył Orlik 2 Ząbkowice Śląskie, a w starszej Amatorzy z Ziębic pokonali SP Braszowice.

Przed nami jeszcze Wielkie Finały II i III Ligi. Te odbędą się w niedzielę, 25 lutego 2018 r. Zgodnie z tradycją zmagania rozpoczną trzecioligowcy, po których na parkiet wejdą drużyny z ligi drugiej.